پس انداز برای فرزندان در بانک بهتر است یا بیمه؟

پس انداز برای فرزندان در بانک بهتر است یا بیمه؟

در همه ی خانواده ها، تولد یک عضو جدید ، اتّفاقی شیرین و دلچسب است و خیلی ها در انتظار آن به سر می برند.ولی این رویداد به همان میزان که  میتواند شیرین و خوشحال کننده باشد، با مسئولیت های بسیار و دغدغه بابت آینده  نیز همراه است.بدون تردید ساختن آینده ای روشن و آرام برای فرزندان، آرزوی هر پدر و مادری است که در تحقّق آن از هیچ تلاشی دریغ نمیکنند.

یکی از مهم ترین مسائلی که همه ی پدر و مادر ها در مورد آن فکر میکنند، پس انداز برای فرزندانشان است.اگر شما برنامه ریزی دقیق و آینده نگرانه ای داشته باشید میتوانید آینده و کل زندگی فرزند خود را به بهترین شکل رقم بزنید و آرامش و امنیت را به او هدیه دهید. همه دوست دارند که فرزندشان خوشحال،خوشبخت و موفق باشد؛امّا معمولاً به دلیل عدم آگاهی کافی و برنامه ریزی درست، قدم چشمگیری در این زمینه برنمیدارند.

میتوان گفت از ساده ترین  و در دسترس ترین روش های پس انداز که پیش روی شما قرار دارد و میشود به عنوان گزینه های مناسب و قابل اطمینانی روی آنها حساب کرد، خرید بیمه ی عمر و سپرده گذاری در بانک است.

اما ممکن است این سوال مطرح شود که اگر قرار است یکی از این دو را انتخاب کنیم،کدام یک سود بهتر و مطمئن تری دارد؟ و پس انداز برای فرزندان در بانک بهتر است یا بیمه؟

 

در پاسخ باید گفت قطعاً نمی توان به همه ی افرادی که این سوال را می پرسند جواب یکسانی داد.چرا که افراد از نظر اقتصادی و سبک زندگی در شرایط مشابه قرار ندارند.پس لازم است بیشتر به بررسی جزئیات و مزایای خرید بیمه عمر و سپرده گذاری در بانک بپردازیم.

بیمه عمر برای کودکان :

بیمه عمر و تامین آتیه محلی برای پس انداز پول های کم و تشکیل سرمایه در درازمدت است.شما با کنار گذاشتن مبالغی اندک به صورت ماهانه،سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه می توانید سپرده گذاری پرسودی برای فرزند خود انجام دهید که در زمان نیاز به سرمایه ، پشتوانه مالی مطمئنی در اختیار داشته باشد.این سرمایه می تواند کمک هزینه ی اشتغال،راه اندازی کسب و کار،تحصیلات عالی،تهیه ی مسکن،ازدواج و یا هر مورد دیگری باشد.

 

خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری چه فرقی با سپرده گذاری در بانک دارد؟

از جمله تفاوت هایی که بین سپرده گذاری در بانک و خرید بیمه عمر وجود دارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اصلی ترین تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری با سپرده گذاری در بانک که قطعاً یکی از مزایای ویژه ی بیمه عمر نیز به شمار می رود،امکان سرمایه گذاری با مبالغ کم است.شما در صورتی که بخواهید در بانک سپرده گذاری نمایید، لازم است مقدار مشخصی پول را به این کار اختصاص دهید.هرچه سپرده ی شما بیشتر باشد طبیعتا سودی که در ازای آن دریافت میکنید بیشتر خواهد بود. اما در بیمه عمر، میتوانید با هر مبلغی هرچند جزیی اقدام به سرمایه گذاری برای فرزند خود نمایید. در کل اساس بیمه ی عمر، گردآوری پس انداز های کوچک، و سپس تشکیل سرمایه است. این حالت پس انداز برای کودکان بسیار ایده آل به نظر میرسد.تنها مسئله ای که باید به آن توجه داشته باشید پرداخت منظم حق بیمه هاست.در این صورت بدون اینکه شما هزینه ای سنگین پرداخت کرده باشید و تنها با پرداخت منظم حق بیمه های بسیار اندک، در طی سالهای قرارداد بیمه نامه ، برای فرزند خود سرمایه ای قابل توجه و کارآمد تشکیل داده اید.

 

  • تفاوت مهم دیگری که بین این دو مورد وجود دارد، پوشش های بیمه ای است. با خرید بیمه ی عمر ضمن اینکه برای شما یا فرزند شما سرمایه ای در حال شکل گیری است، پوشش های بیمه عمر نیز به بیمه شده تعلق خواهند گرفت.

 

  • اگر شما برای فرزندتان در بانک سپرده گذاری کنید، تا قبل از اتمام سال های قرارداد نمیتوانید پول خود را برداشت کنید.ولی در بیمه ی عمر و سرمایه گذاری، در هر زمانی قبل از سررسید قرارداد بیمه نامه به اندوخته ی خود احتیاج پیدا کنید ، میتوانید معادل ۹۰ درصد آن را به صورت وام با بهره ی بسیار کم بدون نیاز به ضامن و تشریفات اداری دریافت نمایید.

 

  • در کل اگر تنها هدف شما از سپرده گذاری دریافت مقدار مشخصی سود در بازه ی زمانی کوتاه است، بانک گزینه ی بهتری بنظر می رسد. اما اگر سرمایه ی کافی برای سپرده گذاری در بانک را ندارید و مایلید سرمایه گذاری برای فرزند خود را با پس اندازهای کوچک در عین حال سودآودر آغاز کنید، بیمه ی عمر پیشنهاد بسیار مناسبی است.

 

در نهایت با در نظر گرفتن مطالب گفته شده و بررسی مزایای هر مورد می توانید انتخاب کنید که خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری  برای شما مطلوب تر و منطبق با شرایطتان است یا سپرده های بانکی بلند مدت.

از نظر کارشناسان امور مالی و اقتصادی، بهتر است که همه ی پول خود را در یک محل سرمایه گذاری نکنید و آن را بین چند گزینه تقسیم نمایید.اگر میخواهید برای فرزندتان برنامه ریزی مالی مطمئن و حساب شده انجام دهید، بیمه عمر و سپرده گذاری در بانک را همراه هم پیش ببرید.زیرا این دو میتوانند از نظر سرمایه گذاری مکمل همدیگر باشند.

برای انتخاب مناسب ترین بیمه عمر متناسب با شرایط و تقاضای خود لازم است تا اطلاعات بیمه های عمر از همه ی شرکت های بیمه را گردآوری و مقایسه کنید.بنابراین وارد بخش استعلام بیمه عمر در سایت تیم بیمه شوید. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده ، لیست کلیه ی بیمه های عمر و اطلاعات تکمیلی و قیمت آنها به شما نمایش داده میشود.همچنین میتوانید از طریق راه های ارتباطی، از مشاورین تیم بیمه برای خرید بیمه عمر کمک بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *