بیمه مسئولیت ساختمانی 

بیمه مسئولیت ساختمانی 

بیمه مسئولیت ساختمانی یکی از انواع بیمه مسئولیت مدنی است. برای کارکنان و کارگران در هر پروژه‌ ایی چه ساختمانی و چه عمرانی ممکن است خطراتی ناشی از کار، موجب خسارات جانی و بدنی گردد.بیمه مسئولیت ساختمانی

 اکنون اگر کار را در یک پروژه ساختمانی در نظر بگیریم این حوادث بیشتر خواهد بود. در اینجا است که بیمه مسئولیت ساختمانی اهمیت خود را نشان می‌ دهد.

در ماده ۶۶ قانون تامین اجتماعی به صراحت عنوان می‌گردد که:

در زمان وقوع حادثه و در پی آن خسارات آن حادثه اگر ناشی از عدم رعایت موارد و مقررات فنی در حین کار و یا بروز بیماری ناشی از عدم رعایت بهداشت از سوی کارفرما و متصدیان وی باشد، سازمان تامین اجتماعی تمامی هزینه‌ها و غرامات را پرداخت نموده و سپس طبق ماده ۵۰ این قانون جهت دریافت آن از کارفرما پیگیر خواهد بود.

  • نکته: با توجه به طولانی بودن نام بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارگران ساختمانی، این بیمه نامه با نامهای، بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارگران، بیمه مسئولیت ساختمانی، بیمه ساختمانی و بیمه حوادث ساختمانی به کار گرفته می‌شود.
  • نکته: زلزله در بیمه مسئولیت ساختمانی تحت پوشش نمی‌باشد و برای این مهم باید بیمه آتش سوزی با پوشش زلزله تهیه کنید.

خسارات تحت پوشش بیمه مسئولیت ساختمانی

  • جبران هزینه های پزشکی جراحات: تا سقف مبلغی که در این بند در زمان خرید بیمه مسئولیت ساختمانی قید می‌گردد البته به میزان خسارت وارده‌،خسارت مورد دریافت است.
  • غرامت فوت در ماه‌های عادی و حرام: میزان دیه در ابتدای هر سال شمسی اعلام می شود و این بیمه نامه می‌تواند با توجه به دیه اعلام شده در ماه‌ های حرام و عادی خسارت تعیین شود.

  • دیه ارش: میزان این دیه را معمولا پزشکی قانونی تعیین می‌نماید و برای عضو آسیب دیده‌ ایی است که احتمالا امکان عملکرد قبل از آن سلب شده است.

تفاوت بیمه مسئولیت ساختمان با بیمه حوادث ساختمانی

بطور کلی در بین مردم بیمه مسئولیت ساختمانی با نام بیمه حوادث ساختمانی یکسان نام برده می‌شود. اما باید  بدانیم که یک بیمه نامه حوادث انفرادی نیز وجود دارد که به صورت فردی انجام می‌شود اما اگر کارفرما بخواهد مسئولیت خود را قبال کارکنان پوشش دهد حتما باید پوشش بیمه مسئولیت ساختمانی را داشته باشد تا از خدمات کامل آن بهره مند شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *