بیمه شخص ثالث (بخش دوم)

 

. اگر بیمه نامه ی شخص ثالث به موقع تمدید نشود چه پیامدهایی دارد؟

۱- توقیف خودرو

در صورتی که خودروی فاقد بیمه نامه ی معتبر، توسط پلیس راهنمایی و رانندگی متوقف شود، حتما به پارکینگ منتقل میگردد.و راننده ی خاطی تنها پس از تمدید بیمه نامه مجاز به تحویل گرفتن خودروی خود می باشد.

پرداخت هزینه ی پارکینگ نیز به عهده ی مالک خودرو می باشد.

۲- عدم پرداخت خسارت توسط بیمه گر

اگر سانحه ای رخ دهد و راننده ی مقصر بیمه نامه ی شخص ثالث معتبر نداشته باشد،پرداخت کلیه ی خسارت های پیش آمده ناشی از فوت ، جراحت و نقص عضو برای اشخاص ثالث ،به عهده ی خود او می باشد و شرکت بیمه  هیچ تعهدی در قبال پرداخت خسارت ندارد.

همچنین به دلیل اینکه شرکت بیمه جهت پرداخت خسارت ، از دو طرف حادثه مدارک معتبر میخواهد ، ممکن است برای دریافت خسارت با مشکل مواجه شود.

 

۳- خودروی فاقد بیمه نامه شخص ثالث قابل خرید یا فروش نیست. 

 

۴- جریمه ی دیرکرد

به ازای هر روز که بین تاریخ اتمام اعتبار بیمه نامه قبلی و تاریخ تمدید آن ، وقفه ایجاد شود ،مبلغی به عنوان جریمه ی دیرکرد به حق بیمه قابل پرداخت اضافه می شود.

 

 

. چگونه می توان جریمه ی دیرکرد بیمه شخص ثالث را کاهش داد؟

به دلیل اینکه داشتن بیمه نامه ی شخص ثالث برای همه ی دارندگان خودرو الزام قانونی دارد، در صورت عدم تمدید به موقع ، جریمه دیرکرد روزانه باید پرداخت شود.و این مبلغ به هیچ عنوان شامل تخفیف یا بخشودگی نمیشود.

بهتر است مالک خودرو تا یک هفته قبل از اتمام اعتبار بیمه نامه ، نسبت به تمدید آن اقدام نماید.

 

   استثناء : فقط در صورتیکه که در زمان سررسید اعتبار بیمه نامه ، خودرو در پارکینگ نیروی انتظامی باشد ، بیمه شده میتواند با ارائه ی مجوز رفع توقیف خودرو به شرکت بیمه ، از پرداخت جریمه ی دیرکرد معاف شود.

 

  • چگونه مناسب ترین بیمه شخص ثالث را خریداری کنیم؟

اینکه بتوانید بهترین بیمه نامه متناسب با نیازها و شرایط خود را با قیمت مطلوب پیدا کنید مستلزم آن است که از کلیه ی شرکت های ارائه دهنده ی بیمه ی شخص ثالث پرس و جوو کرده و اطلاعات گردآوری شده را با هم مقایسه کنید.بدیهی است که اینکار وقت زیادی را میطلبد و بطور معمول شرایط انجام آن برای عموم افراد فراهم نیست.

ازین رو شما میتوانید از روش خرید آنلاین بیمه استفاده کنید و در کمترین زمان ، تنها با وارد کردن اطلاعات خودروی خود در سایت ما از شرکت های بیمه استعلام قیمت گرفته و مناسب ترین آن را خریداری نمایید.بیمه شخص ثالث

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *