استارت آپ بیمه

استارت آپ بیمه

در طی چندسال اخیر که شاهد افزایش اشتیاق و گرایش به کارآفرینی، و به موازات آن توسعه ی فناوری و گسترش کسب و کارهای آنلاین هستیم ، پرداختن به موضوع شکل گیری استارت آپ ها ، به نظر جذّاب و هیجان انگیز میرسد.

حتما شما نیز بارها این عبارت را شنیده یا درباره ی آن خوانده اید.پس تا پایان مقاله همراه ما باشید تا مفهوم دقیق تر آن را بررسی کنیم.

استارت آپ یعنی چه ؟

صرفاً با در نظر گرفتن معنی واژه های بکار رفته در این ترکیب، یعنی واژه های Start  و Up

میتوانیم بگوییم منظور از استارت آپ یک تجارت نوپاست که چشم انداز روشنی از رشد سریع دارد.

تعریف استارت آپ در دیکشنری وبستر:

استارت آپ یک کسب و کار جدید است.

تعریف استارت آپ توسط مرکز کسب و کارهای کوچک آمریکا  (USSBA):

کسب و کاری که عموماً حول محور تکنولوژی شکل گرفته و پتانسیل رشد بالایی دارد.

 

البته این همه ی مفهوم مورد نظر نیست.استارت آپ یک کسب و کار تازه یا یک شرکت نوپاست که وجه تمایز آن با سایر کسب و کارها، “ایده” ی بنیان گذار آن است.در واقع استارت آپ ها شرکت هایی هستند که براساس یک ایده و جهت تحقق و اجرای آن تاسیس میشوند.فرقی ندارد این ایده مربوط به طراحی و تولید یک محصول جدید، یا مربوط به تغییر روش عرضه ی محصولات قبلی باشد؛هدف آنها یا پر کردن خلأ های بازار است یا تحول شیوه های سنتی خرید و فروش و بازاریابی.

یکی از مهم ترین مزایای استارت آپ نسبت به کسب و کار این است که در هنگام افزایش تعداد مشتریان، نیازی به افزایش نیرو های انسانی نیست.به دلیل اینکه استارت آپ ها با تکیه بر به کار گیری فناوری و تکنولوژی شکل گرفته و بستر اصلی فعالیت آنها شبکه و اینترنت است؛ و همین عامل باعث افزایش سریع نرخ رشد آنها در سالهای اولیه ی فعالیتشان شده.

حالا با توجه به مطالب گفته شده میتوانیم “استارت آپ بیمه” را اینگونه تعریف کنیم:

شرکت هایی که با هدف ایجاد تغییر و تحولات اساسی در نحوه ی فروش بیمه شروع به فعالیت کرده و با استفاده ی خلاقانه از فناوری،روش مدرن و جدیدی را برای خرید بیمه و کسب اطلاعات بیمه ای وارد بازار کرده اند.این روش  جایگزین بسیار مناسبی برای روش های سنتی گرفتن استعلام قیمت و خرید بیمه است که همیشه با سختی و اتلاف وقت زیاد انجام میشد؛ضمن اینکه در نهایت بیمه نامه ی خریداری شده کارایی لازم را برای خریداران نداشت چرا که متاسفانه بعضی از مشاورین و نمایندگان بیمه از دانش و یا صداقت کافی برخوردار نبودند.

درحالیکه استارت آپ ها امکان دسترسی آسان به اطلاعات دقیق بیمه های مختلف و مقایسه ی آن ها را در کمترین زمان ممکن از طریق وبسایت فراهم کرده اند.

در بهمن ماه ۹۸ رییس کل بیمه مرکزی طی نشستی با فعالان صنعت بیمه ، صراحتاً به حمایت از استارت آپ های بیمه پرداختند و فعالیت آنها را میانبری برای رشد صنعت بیمه و افزایش ضریب نفوذ آن در بین مردم برشمردند.

خوشبختانه در سالهای اخیر، به کوشش استارت آپ های فعال در صنعت بیمه ،خرید آنلاین بیمه به عنوان جایگزین مناسبی برای روش های قدیمی و مراجعه ی حضوری پذیرفته و مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است. با وجود پیشرفت های اساسی در زیرساخت های فنی استارت آپ ها و فرهنگ سازی های صورت گرفته در این زمینه و بمنظور جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی و تردد و تجمع های غیر ضروری ،شاهد افزایش سریع تعداد مراجعه به سایت های خدمات آنلاین بیمه هستیم و بدون شک تایید و حمایت سازمان های مربوطه کمک شایانی به بهبود و ارتقا کیفیت ارائه ی خدمات ، خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *